Zajatec - 3.kapitola

8. dubna 2012 v 18:32 | Jeffree Michael Metalist Marilyn Star Black |  V hloubi literárna
Nějak se mi povedlo překonat mou lenost a napsat další část Zajatce. Tahle kapitola bude jaksi předzvěstí pro hlavní děj, který začne už v další kapitole. Přeji příjemné čtení.
Caulis rázoval tam a zpátky po celé místnosti. Působil nervózním, až netrpělivým dojmem. Přesný opak jeho obvyklého chování, hrdého a vznešeného. Z přemýšlení ho vytrhlo tiché zaklepání na dveře. "Vstupte!"

S vypětím všech sil přestal chodit po pokoji a zaměřil svůj pohled na přicházející postavu. Posel doručil zprávu od Morfinů."Pane, jednání nebylo úspěšné. Máte buď přijmout podmínky, nebo Galdwin zemře." Caulis svěsil hlavu a chvíli takhle setrval, pak se vzpamatoval a obrátil se na posla."Čekal jsem to. Musíme jednat. Svolej radu starších." Hlavou se mu honily myšlenky na záchranu svého syna. Věděl, že rada s výkupným nebude souhlasit ani teď. Musel vymyslet nějaké jiné řešení.

Galdwin byl po odchodu posla chycen dvěma strážnými, kteří ho vedli do jeho vězení. Ve vězení ho čekalo malé překvapení. V rohu byla položena dlouhá dýka. Uvědomil si, že se posel zřejmě vplížil do jeho stanu a zanechal tam dýku, aby si mohl přeřezat provazy. Ale mělo to háček, Galdwin měl svázané ruce a nohy. Doskákal k dýce, kde se posadil na zem. Snažil se konečky prstů chytit rukojeť dýky. Po několika minutách se mu to podařilo a začal opatrně přeřezávat provazy, po hodině měl přeřezané všechny provazy a potichu se protahoval, aby rozproudil krev v žilách. Zvažoval možnosti útěku. Nakonec přešel ke stěně stanu, a pomalu v něm vyřezal otvor. Povedlo se mu proklouznout mezi strážnými a běžel pryč z tábora. Už doběhl téměř do hlubokého lesa, v tom uslyšel zvolání. "Stůj, nebo zemřeš!"

Morfinský lučištník se vynořil zpoza stromu.a mířil na Galdwina dlouhým lukem. Galdwin pevně sevřel dýku a postavil se hrdě proti němu. "Omyl, dnes zemřeš ty! Z vypětím všech sil vrhnul dýkou, avšak lučištník uskočil. S Galdwinem byl konec. Připravoval se na svou smrt. V tom se lučištník skácel k zemi a v zádech mu trčel šíp. "Jsi v pořádku, synu?" Caulis s lukem v ruce přiběhl k Galdwinovi a objal se s ním. Zatímco se vítali, nenápadně je obkličovala hlídka Morfinů. Blížil se jejich konec. Nebo ne?
Pokračování příště.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Foxx Foxx | Web | 10. dubna 2012 v 18:57 | Reagovat

Snažil se konečky prstů chytit rukojeť dýky...aw,tak tuto větu ŽERU =33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama