Zajatec - 4. kapitola

9. dubna 2012 v 17:47 | Jeffree Michael Metalist Marilyn Star Black |  V hloubi literárna
Touto kapitolou Zajatec nabral hlavní myšlenku..podle které se bude odvíjet celá povídka. Myslím, že tato kapitola se alespoň trochu povedla. Příjemné čtení.
K nic netušícím elfům se blížila desetičlenná hlídka Morfinů. Galdwin s Caulisem se nic netušíce připravovali na odchod. Galdwin si od mrtvého Morfina vzal luk s toulcem a ze země sebral svou dýku. Ve chvíli kdy se zvedl, kolem něho proletěl šíp. Vrhl se s otcem na zem a začali štřílet šípy po útočících Morfinech. Caulis se napřímil, aby mohl zamířit a vyslat šíp na Morfinského útočníka. V tom se však skácel na zem, z hrudi mu trčel šíp s černými letkami. Galdwin s bolestí v srdci sledoval otce, nebyl schopen pohybu. Zasvištění šípu ho však přimělo k tomu, aby ubránil alespoň svůj život. Po krátké chvíli byli všichni útočníci mrtví, Galdwin se vrhl k umírajícímu otci a rozvzlykal se. "Pomsti..mě. Veď..válku..proti..Morfinům" Zachroptěl potichu Caulis a naposledy vydechl. "Neeee" Galdwin se položil na zem a vzlykal, nevnímal nic, na ničem mu v té chvíli nezáleželo. Po nějaké době se dokázal vzchopit a přestat vzlykat. Podíval se na svého mrtvého otce, srdce se mu znovu sevřelo žalem. "Pomstím tě, otče. Morfini musí zemřít" Rozloučil se z mrtvým otcem a vydal se na cestu do Fadawahu, města elfů.

Elfské stráže hlídkovaly v lesích kolem Fadawahu. Jarwa, člen hlídky a přítel Galdwinův zaregistroval tichý šelest praskajících větví, který ho upozornil na nového příchozího. Šel směrem k místu, odkud slyšel kroky, v tom uviděl postavu ve které poznal Galdwina. "Galdwine, příteli!" Rozběhl se k Galdwinovi, aby se s ním objal. Výraz jeho tváře ho však zarazil. Rýsovalo se v ní utrpení a hluboký smutek. "Caulis je mrtev" Pronesl Galdwin dutým hlasem. "Zabili ho Morfini, když mě vysvobozoval z jejich ležení. Jeho poslední přání byla pomsta. Já ho pomstím..krvavě pomstím. A můj národ se mnou. Morfiny čeká jejich konec!"

Pokračování příště.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Foxx Foxx | Web | 10. dubna 2012 v 18:58 | Reagovat

Chudák táta :( neka s Morfiny :(((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama