Zajatec - 5. kapitola

19. dubna 2012 v 19:38 | Jeffree Michael Metalist Marilyn Star Black
Zdravím Vás, služebníci moji. Po desátém přepisování, protože jsem se pořád nemohl rozhodnout, jakým směrem se děj bude ubírat jsem konečně dopsal další kapitolu. Přeji příjemné čtení, a doporučuji mít blízko sebe WC nebo kbelí. Na co? No přece abyste měli do čeho zvracet , neb kvalita mého psaní prostě na zvracení je...

"Přijemné" čtení. Bwahaha.
Galdwin vstoupil do trůnního sálu s utrápeným výrazem. Neuběhly ani dva týdny od smrti jeho otce Caulise a Galdwin upadal do čím dál většího smutku, avšak nezapomínal na pomstu...na poslední přání jeho otce. Uplynulé dva týdny, pokud zrovna nebyl zavřen v hlubokém smutku v trůnním sále se snažil v nejvyšší radě prosadit krvavou pomstu Morfinům. Rada sdílela jeho zármutek, avšak podle většiny by byla velká a krvavá válka s Morfiny pro elfy zničující, tudíž se Galdwinův návrh nesetkal s přízní...marně se Galdwin dovolával na své práva vládce elfů, marně promlouval k elfskému lidu, podařilo se mu získat jen polovinu elfů a to bylo málo...hodně málo na to, aby dokázali vzdorovat Morfinům s pouhými 10 000 muži proti pětinásobné přesile.

Avšak v Galdwinově hlavě se rodil plán. Plánoval získat spojence s řad neutrálních trpaslíků, ale byl to riskantí plán, trpaslíci v elfsko - morfinských válkách zachovávali neutralitu už po celá staletí, takže se nedala předpovídat jejich reakce na tuto nabídku, avšak byl to jediný alespoň trochu rozumný nápad...Dlouho se nerozmýšlel a začal psát dopis náčelníkovi trpaslíků Dolganovi, uplynulo odpoledne a elfský posel už byl na cestě k Šedým horám, k území odpradávna obývaném trpaslíky.


V táboře Morfinů se zatím oslavovala smrt zabitého Caulise, jehož tělo našla hlídka brzy ráno. Zpráva se rozšířila rychlostí blesku, proto už se odpoledne hojně slavilo. Galdwinovo zmizení jim nedělalo starosti, co zmůže ubohý elfský mladíček proti nim, bojovným Morfinům. Hlavní je, že dlouholetý nepřítel je mrtev...Oslavy plné nezvázaného pití pokračovaly až to příštího dne...pak se ovšem stalo něco nečekaného. O týden později se Morfinská armáda v počtu 50 000 vydala na pochod k území elfů. Útok začal. Zrovna v té nejhorší možné chvíli pro elfy, které čekalo nečekané překvapení.

Pokračování příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama